Preview Mode Links will not work in preview mode

W cieniu sportu


Mar 31, 2024

Robert Podoliński to trener, komentator, człowiek orkiestra. To facet, który w pewnym momencie postanowił skręcić z autostrady, która była przed nim i zaczął szukać siebie. 10 lat temu był jednym z najlepiej zapowiadających się trenerów w Polsce. Od początku miał jasny pomysł na siebie, wiedział, kim chce być, ale w pewnym momencie to przerwał. Po prostu powiedział stop.

– W pewnym momencie swojego życia postanowiłem być odpowiedzialny za swoje decyzje. Nie chciałem być zależny od ludzi, z którymi pracuję i na których często nie mam wpływu. Co do swojego warsztatu nigdy nie miałem wątpliwości. Mam świadomość, że znam się na piłce. Natomiast w pewnym momencie poczułem się zmęczony i zaniepokojony obrazkiem siebie w wieku 60 lat. Futbol to nie jest zawód dla starych ludzi. I ja siebie w wieku 60 lat w drugiej czy trzeciej lidze nie widziałem. Postanowiłem więc szukać siebie –  tak swoją decyzję tłumaczy Robert Podoliński.

W rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem wspomina chwile, kiedy uczył się od niego Marek Papszun, w bardzo mocnych słowach wypowiada się o kulturze fizycznej w naszym kraju, tłumaczy, gdzie leży problem z polskimi trenerami i nie boi się wypowiadać na bardzo trudne tematy. Zapraszamy na "W cieniu sportu".