Preview Mode Links will not work in preview mode

Wybory kobiet


Jan 11, 2024

Andrzej Duda poinformował w czwartek, że złoży wniosek do Prokuratora Generalnego, aby ten zawiesił wykonywanie kary i zwolnił polityków PiS z aresztu na czas postępowania ułaskawieniowego.

O kulisach sprawy rozmawiają Aleksandra Pawlicka i Arleta Zalewska w najnowszym odcinku wideopodcastu "Wybory Kobiet".

W czwartek na ulicę Warszawy wyszli politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz zwolennicy ich partii i to wyszli pod hasłem: "protest Wolnych Polaków". To miał być protest związany ze zmianami w mediach: TVP, PAP i Polskim Radiu. Teraz to przede wszystkim marsz w sprawie skazanych: Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. W marszu wzięło udział tysiące przeciwników rządu Donalda Tuska, w tym bliscy i rodziny Kamińskiego i Wąsika.

W najnowszym odcinku "Wyborów Kobiet" Arleta Zalewska i Aleksandra Pawlicka rozmawiają z wiceministrą kultury i dziedzictwa narodowego, Joanną Scheuring-Wielgus. Posłanka Lewicy odsłania również kulisy tego, co działo się za rządów Piotra Glińskiego, mówi też o strachu urzędników i pracowników ministerstwa.

"Wybory kobiet" to autorski przegląd wydarzeń politycznych dwóch dziennikarek – Arlety Zalewskiej i Aleksandry Pawlickiej. To wspólny projekt Newsweeka, Faktów TVN, TVN24GO i Onetu.

Premiera najnowszego odcinka wideopodcastu "Wybory kobiet" w każdy czwartek o godz. 19:00 w TVN24GO, newsweek.pl i Onet audio.