Preview Mode Links will not work in preview mode

Naczelni


Apr 29, 2024

W tym odcinku “Naczelnych” rozmawiamy między innymi o piekle prezesa Obajtka, exposé ministra Sikorskiego i wyborach europejskich. Nadajemy też tytuł honorowego naczelnego Tomaszowi Sekielskiemu, więc nie musicie obawiać się o jego obecność w podcaście. Przy okazji pytamy Sekielskiego o jego rezygnację z funkcji redaktora naczelnego “Newsweeka”. Dlaczego Bartek nie mógłby zastąpić go na tym miejscu? 

Na początku “Naczelni” komentują doniesienia o tym, do jakich mediów trafiły środki z Funduszu Sprawiedliwości (a między innymi do Ringier Axel Springer Polska). - Uważam, że myli się porządki. Przez 2 lata, kiedy byłem redaktorem naczelnym “Newsweeka”, nikt nie ingerował w treści redakcji. Wszystko, co się działo wtedy w tej redakcji, idzie na moje konto - mówi Tomasz Sekielski. Bartosz Węglarczyk dodaje, że to, że firma podpisała umowę na wyemitowanie spotów, nie oznacza, że ktokolwiek z ministerstwa miał wpływ na to, co się ukazywało w redakcji. - Mamy z Tomkiem tylko swoje nazwiska i jeśli je stracimy, stracimy wszystko w tym zawodzie - mówi Bartosz Węglarczyk. - Nigdy nikt, poza redakcją Onetu, nie decydował, co się ma ukazać w Onecie - dodaje. 

Co zdaniem “Naczelnych” było najważniejsze w exposé Sikorskiego? Dlaczego prezydent Duda nie potrafił zachować pokerowej twarzy? Kto najbardziej liczy na dostanie się do europarlamentu i czy są jakieś zaskoczenia na listach kandydatów? - To jest nasz parlament, ale pensja zagraniczna - komentują “Naczelni”. - Dla kogoś, kto nie ma ambicji politycznej, jeśli chodzi o politykę krajową, Bruksela to jest wymarzone miejsce - mówi Sekielski. Węglarczyk dodaje, że widzi coś nieetycznego w fakcie, że wielu kandydatów dla wyborów do europarlamentu odchodzi z rządu, zaledwie po 4 miesiącach. - Pan Sienkiewicz został przymuszony - twierdzi Sekielski. - Coś się wydarzyło. W wywiadzie dla “Newsweeka” powiedział, że europarlament to cmentarzysko słoni i tam się nie wybiera - dodaje. Jakie inne nazwiska z list (również z tak zwanej “listy śmierci”) zachęciły “Naczelnych” do komentarza? Sprawdźcie sami. Zachęcamy do słuchania „Naczelnych” w każdy poniedziałek o 19:00, a także w Onet Audio oraz na stronach Newsweeka i Onetu. Zapraszamy również do pisania do Naczelnych na adres naczelni@onet.pl.