Preview Mode Links will not work in preview mode

Debata Newsweeka

Oct 30, 2022

Państwowa kasa świeci pustkami, budżet jest na minusie, a deficyt sięga wielu miliardów. Tak twierdzą niezależni eksperci, ale władza problemu nie widzi. Zaklina rzeczywistość i gardzi środkami unijnymi, które byłyby "kroplówką" dla finansów państwa.


Oct 23, 2022

Aborcja w przypadku ciężkich wad płodu jest niezgodna z Konstytucją — brzmiał w 2020 r. wyrok Trybunału Julii Przyłębskiej. Dwa lata później widzimy już dramatyczne skutki tej politycznej decyzji. Jedną z najbardziej znanych ofiar jest Izabela z Pszczyny. Ale osób, które ucierpiały w wyniku decyzji...


Oct 16, 2022

Z tą sprawą polskie służby sobie kompletnie nie poradziły. A może nie chciały sobie poradzić? Nowe tropy w aferze podsłuchowej, która wyniosła PiS do władzy, prowadzą na Kreml. O ustaleniach dziennikarskiego śledztwa Grzegorza Rzeczkowskiego rozmawiają uczestnicy Debaty "Newsweeka".


Oct 9, 2022

"Ryzyko nuklearnego armagedonu jest najwyższe od czasu kryzysu kubańskiego z 1962 roku" - mówi prezydent Stanów Zjednoczonych. Trwa wojna nerwów, w której coraz mniej jest już miejsca na działania dyplomatyczne. Społeczność międzynarodowa wstrzymuje oddech, a nad światem wisi widmo wojny atomowej. 
O...